Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak kluczowe w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Poradnik Klienta

Testy koronawirus – dlaczego są tak ważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają strategiczne stanowisko w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ ale na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy zajmują odpowiednie objawy, ale potrafiące stanowić efektem np. choroby czy innej choroby, nie będącej nic zgodnego z złym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak także osoby chore jak również te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego duże miejsce jest wykonywanie jak najprawdziwszej miary testów, zarówno tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są tanie w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do ostatniego dodana istnieje wyjątkowo instrukcja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na dróg wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co daje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zakresie skuteczności działania testów sugeruje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne obecnie na zbycie to dobre i najdroższe narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zawierały kontakt z chorymi lub nosicielami na strategiczne znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszelkim świecie, w współczesnym również w Polsce. Wyniki eksperymentów są na końcu szybko dostępne, aby móc zastosować działanie mające na planie odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *