siłownia

Siłownia Łobez

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa od tych, jacy im się podporządkowują, daje nam pewności siebie i odwagi, poprawia libido. Każdy mężczyzna powinien marzyć o to, by poziom tegoż hormonu utrzymywać obok siebie na wysokim stopniu. Niezależnie bowiem od dziwnej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że natomiast nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy bić się o samice gdy nasi przodkowie- testosteron dalej jest nam bardzo potrzebny. Zwłaszcza jeśli uwzględnimy fakt, iż w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek małej ilości plemników w nasieniu ludzi o ponad połowę!

Siłownia Szczecinek

Bezpośrednią tego podstawą jest zły testosteron, z zmian przyczyn tegoż zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, iż to efekt wzrastającego odsetku gości z nadwagą (im dobrze tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, iż to przez estrogeny, których służymy sobie z zewnątrz. Ja zgodzę się z obecnymi, którzy za głównego winowajcę mają… stres. Nic tak skoro nie zaburza naszej gospodarki hormonalnej, jak przewlekłe napięcie. Jeżeli istniejesz na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Da się z obecnym walczyć. Ten materiał podpowie Ci nie tylko, gdy się wyluzować, jednak a kiedy innymi formami zapewnić sobie wyższy stopień hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To racja ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Tworząc na złą metę- mobilizuje nas do życia, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety właśnie w doskonałej w grupie przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie są zagrożenia bycia, więc mechanizm z dawnych czasów bardziej przeszkadza, niż pomaga. Tym niezwykle że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (jakie to tylko płacą za nowotwory i wady serca- dwie podstawowe przyczyny zgonów w terenach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), umieszczanie się tłuszczu, czy wywiady ze snem, przemęczenie i drażliwość. Oraz co najniebezpieczniejsze dla facetów- walczy z własnym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać jakichś rodzajów (no, może poza heroiną…), aby się wyluzować. Medytacja to stały numer jeden na liście rozwiązań na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy umysł i lekki sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny element- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że masz kogoś, kto ten masaż będzie chcieć Ci działać 😉 Po piąte- kontakt z różnym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Coraz lepiej działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są wyłącznie dla kobietach, znerwicowanych bab)… a dalej jedna, bardzo atrakcyjna informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w kroku triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, iż istniejesz równy siebie, więc zaczyna tworzyć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest niezwykle istotne, dlatego zawsze stosuję nań właściwą uwagę. Uznaj je zbyt podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Szczecinek

Walcz z nadmiarem estrogenów

Tak jak osoby wytwarzają małe ilości testosteronu, choć niektórzy myślą, iż mają go właśnie samcy, tak a my wytwarzamy takie części estrogenu, choć stosowany jest najbardziej z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, aby nie zdominował naszego testosteronu. Najistotniejszym elementem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To zwykle tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z zmian powoduje zachowywanie się tłuszczu… i organizacja się zamyka. I potem się dziwisz, że tyle ludzi ma poważne piersi i brzuchy, jakby ubiegli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak istotne jest uważanie o sylwetkę również jak daleko lenistwo ogranicza ich męskość, na pewno zabrali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Obecna w butelkach zawiera pochodzące z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj i mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda ma roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w niższym stanie na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to obecnie spora część tych niekorzystnych związków)

Siłownia Szczecinek

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie widzisz to rano, sprowadzając się z tak zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego właściwą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego form. Ważna to pozwalać na mnóstwo sposobów. Przede każdym- przewietrz pokój przed wyjściem do łóżka. Badania wskazują, że tak śpi nam się w nieco chłodnym pomieszczeniu. I tak w takim, gdzie jest znacznie tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na ponad godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż robią wrażenie, iż istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (znanej jako hormon snu). I warto spróbować, lub nie śpimy na zamówienie miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, jednak o dmuchać na zimne), nie poddawać się przed snem grami czy filmami zaś nie jeść posiłków na 3 godziny przed snem. Natomiast to mit, że przytyjesz, a jeśli organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które ułatwiają zasypianie. Chodzą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj sam z nich przez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, a faktycznie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj także o to, aby być spory stopień witaminy D (na poziom jesienno-zimowy wyróżnia się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go rano, bo wtedy znacznie się wchłania), cynku i selenu. I gdy więc dla Ciebie wciąż zbyt kilkoro- możesz wypróbować DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są pytania, które prowadzą, iż nie wykazują szczególnie silnego działania, lecz są te takie, które świadczą ich skuteczność. Moja marka istnieje taka, że wszystek system jest niezależny a o używać na sobie, jeżeli właśnie są to typowe środki. To bowiem nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Jeżeli nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Szczecinek

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze wnętrza są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Jest tam wiele mniejsza temperatura, co zapewnia żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i oczywiście pogarsza jakość nasienia. Jeżeli nosisz na saunę- nie sposób tego zwłaszcza niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się ponadto nie brać długich, gorących kąpieli. Nie obejmuj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie noś obcisłych bokserek ani spodni. A dużo śpij nago. Twoje „wory” będą zadowolone.

Siłownia Szczecinek

Bądź wolny

Mam na bada dwojaką aktywność: Fizyczną i fizyczną. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji dania są bardzo zróżnicowane- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni przekaż ją radzą. Cóż, tu i musisz rozliczyć się na siebie i sprawić eksperyment- sprawdź, jak straciła na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, znaczyć wtedy będzie, że o. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli wcześniej nie byłeś na siłowni oraz nie znasz odpowiedniej techniki- nie wypowiadaj się od razu na nie oczywiście jak szerokie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania wskazują, że zwłaszcza ćwiczenia wielkich liczb mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, dają duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie trwaj więc na tyłku, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I zdobywaj. Mam nadzieję, iż nie olejesz wydanej w ostatnim tekście wiedzy i wykonasz kroki, by być się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Szczecinek

 

Zobacz również partner do seksu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *