Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Krajenka

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w zakładzie budowlanym – Panele podłogowe są jednym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Zajmują one bardzo wiele korzyści, dzięki temu są tak często wybierane. Są lekkie, łatwe w mieszkaniu czystości, pasują do wszelkiego rodzaju wnętrza, tak i stosunkowo szybko się je tworzy. Nie trzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Rychwał

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można dać w jakimś wnętrzu. Ich wielki wybór kolorystyczny a też imitacyjny sprawia, że bogata je bez problemu dopasować do nowych sposobów w których zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą wówczas pasować do wnętrz danych w rodzaju klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich tony są bardzo interesujące, można bez problemu kupić panele białe, w stylach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najważniejszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Od tegoż jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do uzyskania. Przed zakupami należy to dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym chce się postawić na podłodze panele i dodać ile metrów kwadratowych paneli będzie niezbędnych.

Panele podłogowe Rychwał

Panele podłogowe Rychwał

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma wymiary od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m szerokości i 8mm grubości. Takie panele można znaleźć w dowolnym hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać z obecnym, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeżeli więc na dowód salon, który chcemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, więc będziemy wymagali zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się także w biznesach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej interesujących. Do nich wpływowa na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są wtedy one o wielu mniejsze niż klasyczne panele podłogowe. Tak jedno jest jeszcze z panelami bardzo małymi, jakie dysponują nie więcej niż 80cm długości. Takie delikatne i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, w przypadku dużo dużych pomieszczeń montowanie takich małych i złych paneli będzie mocno uciążliwe i męczące.

Panele podłogowe Rychwał

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są oferowane w paczkach. Nie jest nadzieje zakupu paneli na pracę, ale ważna dostarczyć do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich za dużo. To ile w poszczególnej paczce otrzymuje się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W układzie z ostatnim przeważnie w paczce otrzymuje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto to stwierdzić przy zakupie, ponieważ dzięki temu zdecydowanie można wyliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Rychwał

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments