Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie?

Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie?

Poradnik Klienta

Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie? Zniszczone, przesuszone ręce i pękająca skóra na dłoni to przedmiot dużo osób. Często zapominamy o codziennej pielęgnacji skóry rąk i robimy sobie o niej dopiero, kiedy podnosi ona nam o sobie przypominać – piec, swędzieć i szczypać. Zwłaszcza jesienią oraz zimą skóra dłoni narażona jest na niekorzystne działanie czynników fizycznych i musi specjalnej pielęgnacji.

Jak zadbać o bardzo zaniedbane dłonie?

Sucha, pękająca skóra na dłoniach – jak sobie z nią zdołać?

Kiedy ręce są suche, stare i wprowadzają pękać, należy sięgnąć po prawą pielęgnację. W aktualnej sprawy naturalny, mocno nawilżający kosmetyk do kończyn jest niezbędny – nawilży i odżywi, złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia i wesprze w regeneracji zniszczonej skóry dłoni.

Naturalne kosmetyki do rąk zawierają cenne, naturalne oleje, jakie są bogate w witaminy a elementy odżywcze. Pomagają zachować zdrowy wygląd dłoni, wygładzają i uelastyczniają skórę, zmniejszają podrażnienia.

W kosmetyki zniszczonych dłoni najważniejsza jest systematyczność. Należy wspominać o stałym stosowaniu kosmetyku do rąk, nawet często w rytmie dnia. Najlepiej przyjmować go po jakimś myciu rąk. Tylko regularne nawilżanie i odżywianie skóry dłoni pozwala nam bawić się delikatną i spokojną skórą.

Oprócz naturalnych kremów do rąk w kosmetyki zniszczonych dłoni warto zastosować i naturalne maseczki do rąk, które coraz szybko niż kremy nawilżają i odżywiają skórę. Maskę do rąk wprowadzamy na nie wieczorem, gdyż nocą skóra tak się regeneruje.

Jaki kosmetyk do rąk wybrać?

Dobry, naturalny kosmetyk do rąk potrafi skutecznie zregenerować suche, pękające, zniszczone dłonie. Niczym go pasować? Należy przede każdym zwróć opinię na jego skład. Warto spróbować, czy krem ma takie szczegóły jak masło shea, naturalne oleje roślinne, mocznik, aloes czy panthenol.

Masło shea, które często zwracane jest jak baza naturalnych kremów do rąk, doskonale nawilża i odżywia skórę.
Naturalne oleje roślinne są bogate w wysokie składniki odżywcze oraz witaminy. Oleje, które dokładnie sprawdzą się w kosmetyki zniszczonych dłoni to obraz kokosowy, olej arganowy, obraz z pestek winogron i oliwa z oliwek.
Mocznik doskonale nawilża, zmiękcza i wygładza skórę dłoni.
Aloes i panthenol nawilżają cerę oraz realizują łagodząco na podrażnienia.

Dobry kosmetyk do rąk jest naturalny skład, wolny od sztucznych barwników, aromatów czy zbędnych, chemicznych substancji, jakie potrafią prowadzić podrażnienia i szkodzić skórze.

Codzienna pielęgnacja dłoni

Pamiętaj, że dłonie są bardzo narażone na złe działanie czynników zewnętrznych. O ich pielęgnacji powinniśmy pamiętać codziennie, nie właśnie to, gdy zaczynają piec i pękać. Pielęgnacja dłoni to choć nie tylko stosowanie lekkich kremów do rąk lub maseczek. To i pytanie o to, by z naszymi dłońmi miały kontakt inne, naturalne produkty.

Przede każdym o zwrócić opinię na ostatnie, jakiego mydła używamy do ich mycia. Częste mycie rąk może wysuszać skórę dłoni i dodawać nieprzyjemne podrażnienia. Należy wybierać mydła naturalne, z nawilżającymi składnikami.

Warto się także przyjrzeć, jakich środków czystości używamy. Wiele z nich liczy silne, chemiczne środki czyszczące, które podrażniają delikatną skórę dłoni. Podczas sprzątania należy wspominać o stosowaniu rękawiczek, a przede każdym wybierać naturalne sposoby czystości.

Chcąc zadbać o wysokie dłonie należy wspominać o zakładaniu rękawiczek jesienią oraz zimą, gdyż chronią one ręce przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Naturalne kosmetyki i maseczki stosowne często nawet na bardzo mocno zniszczone dłonie sprawią, że dobra skóra rąk stawanie się nawilżona, zregenerowana i będzie przestrzegana przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji dłoni warto przedstawić na wielkie formuły a całe sklepy produktów.

zobacz również Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *