8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt dużej kwoty gazie i dieta uboga w skutki i warzywa nie wróżą nic niezwykłego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest jednak mało przydatnych, a równocześnie efektywnych kroków pozwalających zapobiec tegoż ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej opisujemy 8 owoców, które o jeść, by usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w sensie zmniejszenia zbyt dużego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki sporej zawartości potasu. Unika się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zamkniętemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze już się obniży. Banany można jeść jako odrębną przekąskę lub dodać je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z młodym miąższem zawierają potas, analogicznie jak pomidory i banany. Zawierają ponad witaminę C, jaka podejmuje jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia może wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w istoty obniżenia ciśnienia można zarejestrować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż szczególnie duży produkt, który można zużywać na twardo lub dusić w ról soku. Jedyne z doświadczeń wykazało, że picie filiżanki napoju z granatu choć raz dziennie przez cztery tygodnie może wspomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu że liczyć element pożywnego śniadania. Myśl jednak, żeby sprawdzić zawartość cukru, jeżeli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć korzystny wpływ napoju na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie posiada optymalne rozwiązanie dla osób zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas także wyjątkowy składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u pań z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej liczby brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla dziewczyn na diecie obniżającej ciśnienie dobrą wersją dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych rezultatów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem owoce można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie przeprowadzone w Finlandii wskazuje, że duża zawartość likopenu, czyli karotenoidu ustalonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie określone w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u pań z wybitnym stopniem likopenu zmniejszało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma wysoką porcja wody dzięki czemu korzystnie oddziałuje na pani z podwyższonym ciśnieniem natury lub z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że i zapobiegać wzrostowi ciśnienia u pań z regularnym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten powoduje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego natomiast je opuszcza. Wśród tego aminokwasy ustalone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z bananów i warzyw. Lub istnieje uzupełnienie bowiem istotniejszego w jedzeniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *