czerwony punkt

‌Czerwony punkt Świdwin cały film gdzie kupić

Zachodniopomorskie

Film miał premierę światową 15 lutego 2017 roku. Za reżyserię odpowiadał Patryk Vega we wymiany z platformą ShowMax, która badając na dany rynek realizuje projekty z polskimi twórcami. W współczesnym sukcesu podpisała kontrakt z Patrykiem Vegą.

‌Czerwony punkt Trzcińsko-Zdrój cały film gdzie kupić

Za scenariusz do obrazu był zobowiązany Szymon Demirkol wraz z Jackiem Wójcikiem i Patrykiem Vegą. W pierwszej roli został obsadzony Ewan McGregor, który przedstawił w takich światowych produkcjach, osiągających efekty jak Helikopter w ogniu, Anioły i Demony, Gwiezdne wojny: Część III – Zemsta Sithów czy Gwiezdne wojny: Część II – Atak klonów. W filmie Vegi dodaje się w biznesmena Browna, który przypadkiem zostaje uwikłany w treść.

klik i ogladaj film

Jak mówi opis filmu wprowadzony w serwisie ShowMax: „Najpierw było nudno. A potem… potem przygotowało się paskudnie. Ewan McGregor, doprowadzony do strony, doświadczył jak groźną zapewne stanowić nuda. Tego co spowodował, nie próbuj prowadzić w lokalu”.

Fabuła krótkiego, kilkuminutowego filmu składa się na opisaniu historii biznesmena pana Browna (Ewan McGregor), który przyleciał do Własny na spotkanie handlowe w Stolicy. Podczas spotkania otrzymuje od asystentki Górzyńskiego torbę z upominkami, w której ustala się laserowy wskaźnik. Znudzony biznesmen, idąc do okna, zajmuje się wskaźnikiem laserowym, kierując wiązkę lasera w ścianę placu Warszawy pod Pałacem Prezydenckim, świecąc nim na ludzi. Pech chciał, że dokładnie w obecnym czasie na grunt podjeżdża kolumna rządowa. Wychodzi spośród niej polityk i niemal natychmiast pada strzał, wycelowany w jeden sposób czaszki polityka. Biznesmen od razu zostaje uznany za snajpera a za sprawcę zamordowania zagranicznego dyplomaty. Ochroniarze ruszają w pościg za nim.

‌Czerwony punkt Trzcińsko-Zdrój cały film gdzie kupić

‌Czerwony punkt posiada trochę historii i odrobinę humoru, ładne zdjęcia warszawskiego centrum, dobry montaż. Patryk Vega wezwałem do udziału w ostatnim projekcie aktorów, z którymi współpracował podczas kręcenia innych swoich filmów, więc w obecnej sztuce i zobaczymy Andrzeja Grabowskiego, Olgę Bołądź, Janusza Chabiora, Piotra Stramowskiego czy Tomasza Oświecińskiego.

Ewan McGregor jest jedynym i wyjątkowym aktorem, który ma swoim koncie posiada niezwykle dużo osób, które odniosły pełny sukces. W współczesnym 10-minutowym filmie Patryka Vegi można byłoby się spodziewać, że jeszcze odniesie sukces. Jednak Ewan McGregor nie miał nadziei na zaprezentowanie swojego wachlarzu umiejętności aktorskich ze względu na długość filmu. Jego siła na ekranie ograniczyła się do tego, iż w trakcie tej sztuce McGregor wygłosił może z cztery zdania i odbył parę scen biegania po schodach.

‌Czerwony punkt Trzcińsko-Zdrój cały film gdzie kupić

Główną bolączką Czerwonego obiektu stanowi jego długość. Niespełna 10 minut to zbyt kilku, by poprowadzić ciekawą intrygę, ale produkcja musiała uwinąć się w poszczególny, dwa dni zdjęciowe, ponieważ tyle miał zarejestrowane w układzie Ewan McGregor. To wymusiło pewną normę i pewnie za tym stoi za niska i prosta historia. Po seansie jest ogromny niedosyt i chęć obejrzenia czegoś dużo. Tak właściwie dobre, co zostaje widzowi w świadomości po obejrzeniu Czerwonego punktu, to zabawny dialog Chabiora z Oświecińskim i fakt, że aktor grający Obi-Wana zagrał w domowej produkcji.

Ciekawostką stanowi obecne, iż na pomyśle „Czerwonego punktu” dotarło do wypadku. 21 grudnia na lotnisku na Bemowie, podczas filmowania sceny ze śmigłowcem, został postrzelony operator. Karabin obsługiwany przez emerytowanego żołnierza winien stanowić pełny specjalnie spreparowaną metalową kulą, jednak snajper użył ostrej amunicji. Pocisk trafił w lewą kość udową operatora (Petro Aleksowski), rozrywając ją. Operator przeszedł kilka operacji a sprawa poruszyła środowisko, które wsparło go finansowo. Zdarzenie zbadała warszawska prokuratura, żeby zobaczyć lub nie dotarło na systemie do wady i zaniedbania.

‌Czerwony punkt Trzcińsko-Zdrój cały film gdzie kupić

Gdy będziemy byliśmy szansę zatem warto przejrzeć ten krótkometrażowy filmik, nawet dla zobaczenia odtwórcy istotnej roli, Ewana McGregora. Patryk Vega pomimo obejmującego go czasu, trzyma widza w niepewności, wpływając go do myślenia się, co będzie znacznie i oglądając produkcje z zapartym tchem.

‌Czerwony punkt Trzcińsko-Zdrój cały film gdzie kupić.

Źródło artykułu Czerwony punkt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.